Add Request
Accepted
Export
List
Day
Week
Month
Sep 20-26

This Week

coin hasn't added requests yet
Leave a Well Wish to encourage them to add to their planner or ask how you can help.

Latest Site Updates

Journal

کاردانو (cardano) از ارزهای دیجیتال بازار کریپتو کارنسی (crypto currency) می باشد که هم اکنون در بین ده ارز اول بازار کوین مارکت کپ (coinmarketcap) به لحاظ ارزش بازار قرار دارد که با نماد ADA نمایش داده می شود. از مزایای کاردانو پلتفرم جدیدی است که در سال 2017 پایه ریزی گردیده است با این تفاوت که پس از دوسال تحقیق این ارز ایجاد گردید برخلاف دیگر ارزها که پس از ایجاد تیم توسعه دهنده سعی در رفع عیوب آن دارند . کاردانو و آیوتا را نسل سوم ارزهای دیجیتال می نامند زیرا کاردانو سعی در حل کردن سه مشکل مقیاس پذیری , تعامل و پایداری دارد که بیت کوین و اتریوم با آن درگیر هستند .
مقیاس پذیری خود از سه قسمت تعداد تراکنش ها و پهنای باند شبکه و فضای ذخیره سازی داده تشکیل گردیده است . کاردانو با استفاده از سیستم proof of stake که با استفاده از سیستم ouroboros از طریق اثبات سهام به جای اثبات کار سعی در حل این مشکلات دارد .سیستم اثبات کار به همه اجازه استخراج بلاک جدید را می دهد که این امر بسیار آهسته برای هر تراکنش پیش می رود و قدرت پردازش بالایی می طلبد و مصرف برق زیادی دارد اما در سیستم اثبات سهام همه اجازه استخراج بلاک ندارند و تنها slot leaders اجازه استخراج دارند .مشکل دیگر مقیاس پذیری پهنای باند شبکه هست . بلاک چین ها که به صورت همتا به همتا برای هر گره یک کپی از هر تراکنش را ارسال می کند ولی در عوض کاردانو چند ساب نتورک در شبکه ایجاد می کند و برای ان از تکینک رینا rina استفاده می کند . مشکل بعدی مشکل ذخیره سازی داده هاست که بلاک چین کلیه ی تراکنش ها و بلاک های قبلی را ذخیره می کند .
دومین عامل عدم تعامل در ارزهای دیجیتال است . ارزهای دیجیتال با هم کار نمی کنند و از طرفی بانک ها و دولت ها نیز به ان ها اعتماد ندارند . تیم کاردانو اعتقاد دارد که در اینده همه از یک ارز پیروی نمی کنند و در عوض ارزهای زیادی در کنار هم فعالیت خواهند کرد . بیت کوین را نمی توان بدون واسطه به اتریوم تبدیل کرد و این کار باید از طریق اکسچنج صورت پذیرد .
پروژه کاردانو سعی در تبدیل شدن به اینترنت بلاک چین ها را دارد یا به عبارتی دیگر بلاک چینی که می تواند بفهمد در دیگر بلاک چین ها چه می گذرد یعنی در واقع امکان انتقال یکپارچه دارایی ها در زنجیره های متعدد بلاک چین ها وجود داشته باشد.
دولت ها و بانک ها به ارزهای دیجیتال اعتماد ندارند و به رسمیت نمی شناسند زیرا نمی توانند بفهمند از چه کسی ؟ و از کجا ؟ و به چه دلیل ؟ یک تراکنش انجام گردیده است . کاردانو این امکان را به افراد می دهد که در صورت تمایل اطلاعات خود را به نمایش بگذارد . و این باعث می شود دنیای ارزهای دیجیتال به بانک داری سنتی نزدیک شود .
سومین مشکل پایداری در شبکه هست . توسعه دهندگان برای ایده هایشان نیاز به جذب سرمایه دارند و این کار از طریق ico ها صورت می گیرد اما اگر پس از مدتی این پول تمام شد ایا باید دوباره ico جدیدی بدهند؟
کاردانو با ایجاد یک خزانه این مشکل را رفع می کند و از هر تراکنش درصد کوچکی را جذب می کند و ذخیره می کند که یک کیف پول هم محسوب می گردد و به صورت یک قرار داد هوشمند بخشی از سرمایه را به کسانی که قصد دارند بر روی پروتکل کاردانو کار کنند را آزاد می کند . توسعه دهندگان اعلام می کنند که می خواهند تغییراتی را ایجاد کنند و برای این کار چه قدر سرمایه نیاز دارند . این ایده ها ثبت شده و به رای گیری گذاشته می شوند و ایده هایی که رای بالاتری را کسب می کنند انتخاب می شوند و سرمایه در اختیار ان ها قرار داده می شود .طی زمان کاردانو این طرح را پایدار نگه داشته و به واسطه تامین سرمایه به پیشرفت پروژه کمک می کند تا بتواند به تحقیق و توسعه سیستمش ادامه دهد.

Read the latest Journal Entry

SVG_Icons_Back_To_Top
Top